Steroidi Kimler Kullanamaz

Steroid Satış Destek Hattı


Steroid Kür Reklam

Steroid yani bir nevi sentetik erkeklik hormonu (testesteron) maddelerin vücuda alındığındaki genel etkisi doğal protein üretimi hızlandırmasıdır. Yine bu steroidlerin kısa sürece yağ dokuyu eritip kas dokuya çevirme gibi kısa yoldan vücut şekillendirme gibi etkileri de vardı. Anca steroidler bir yandan yapıcı olduğu kadar diğer yandan yıkıcıdır. Kullanılmaya başlamadan önce uzun süreli araştırmalar yapılmalı ve kullanılmaya başlamaya karar verildiğinde mutlaka vücut geliştirme konusunda bilgili bir uzmandan yardım almak gereklidir.

Tahmin edilebilir ki bu maddelerin vücuda alınma ve kullanılma  miktarları kişiye göre, cinsiyete göre, çalışma temposuna göre ve iç organların sağlığına göre değişmektedir. Diğer bir  yandan bakıldığında bu steroidlerin kişiler üzerindeki etkileri de oldukça farklılık gösterebilmektedir. Örneğin vücudu gelişkin ve kas yapısı fazla olan bireylerde en az spora biraz yatkın anca kas yapısı normalin üzerinde olmayan bireylerde orta özellikle bayanlar gibi genel fizyolojisi kasa değil de yağ ve yumuşak dokuya yatkın kişilerde en çok etki etmektedir. Ancak yine de en çok dikkat edilmesi gereken unsur iç organların bu ilaçlar öncesindeki sağlık durumudur. Örneğin karaciğerinde sorun olan kişilerde bu sentetik hormonlar yani steroidler bu rahatsızlığı daha da ileriye taşıyıp hayati tehlike boyutuna getirebilir. Yada kalp sorunu yaşayan bireylerde vücuda fazla yüklenme sebebi bu sorunlar daha da büyüyebilir ve yine hayati tehlike boyutuna ulaşabilir. Kısacası şöyle özetlenebilir ki steroid kullanmaya karar veren bireylerin vücutlarının bu sentetik hormonları kaldırıp kaldıramayacağı önceden bazı testlerle saptanabilmelidir. Çünkü hayattaki hiç bir şey hele ki dış görünüş, güç gibi kavramlar insanın sağlığından ve canından önemli değildir.

Kadınlar ve erkeklere olan yan etkileri karşılaştırıldığında erkekler için daha masum olan bu sentetik maddeler kadın sporcular için daha zararlıdır. Çünkü kadın endokrin sistemi erkeklik hormonuna bağışıklık kazanmış değildir. Vücuda aniden verilen bu hormon kadınlarda erkekleşme, ses kalınlığı, hamile kalma konusunda zorlanma gibi etkilere sebep olabilir. Bu yüzden kadınlar steroid kullanamaz gibi bir yargı kesinlikle oluşturulamaz anca erkeklere göre daha dikkatli kullanmalıdırlar.

Steroid Sp
Takip Et

Steroid Sp

Sterid Sp at Steroid Sp
Steroid kullanımı her geçen gün artış gösterirken steroidler hakkında bilgi veren kaynaklara ihtiyaç da hızlı bir biçimde yükseliyor. Bu doğrultuda sitemiz steroidlerin bilinçsiz bir biçimde kullanımı sonrasında ortaya çıkabilecek olan sorunları çok iyi bildiği için elinden geldiğince sporculara en iyi şekilde steroid kullanımı hakkında bilgi vermeyi amaçlıyor.
Steroid Sp
Takip Et


Steroid Satış Destek Hattı

2 Yorumlar

Fitboy said:

Cevapla
5 Eylül 2017 at 21:08

Kalp kapağında hafif sızdırma var doktor sporunu etkilemez diyor ise bunun zararı ne olur

5 Eylül 2017 at 21:13

Belli bir seviyede senede 1 kür olarak kullanabilirsiniz ama abartmamak çok önemli.

Yorum Yazın

İşaretli * alanlar zorunludur.